top of page

Awaza Kongre Merkezi

Türkmenbaşı – 2015

Bilimsel araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları için inşa edilen Teknolojiler Merkezi, yeniliklerin bilim dünyasına ve halka ulaştığı bir paylaşım merkezi aynı zamanda...

Türkmenistan’ın Awaza Bölgesi’nde Kasım 2012 tarihinde inşaatına başlanan Awaza Kongre Merkezi yaklaşık 34 ay içinde inşası tamamlandı.

Awaza Kongre Merkezi 185 bin metrekare alanda 52 bin 700 metrekare kapalı alana sahip, bodrum katı hariç 9 katlı olarak inşa edildi. İçerisinde; 2 bin ve 476 kişilik 2 konferans salonu, 1 adet 450 kişilik ve 1 adet 256 kişilik banket salonları ile 128 kişilik medya toplantı salonu yer alacak. Ayrıca devlet başkanları için 130 kişilik çok fonksiyonlu görüşme salonu, iki taraflı protokolleri imzalama salonu, hükümet heyetlerinin iki taraflı buluşmaları için salon bulunuyor.

Bunun yanısıra 30 ila 100 kişi arasında etkinlik yapılabilecek 6 adet küçük toplantı salonlarının bulunan Avaza Kongre Merkezi’nde 100 kişilik resepsiyon salonu ve ülkelerin devlet başkanları için 6 adet çalışma odası bulunuyor. Kongre Merkezi'nde Türkmenistan Cumhurbaşkanı için de özel çalışma odaları ve ofisler mevcut.

Galerie de projets

bottom of page